Loading... आजः ७ चैत्र २०७९, मंगलवार ।। Tuesday 21st March 2023

नेपालगन्ज म्याराथन : आर्मीको वर्चश्व, पत्रकारलाई दुव्यवहार

नेपालगन्ज : आठौं नेपालगन्ज म्याराथनमा आर्मीका खेलाडीहरूले वर्चश्व कायम गरेकोका छन् । म्याराथनको उपाधि आर्मीका खडकबहादुर खड्काले जितेका छन् । उनले २ घण्टा २० मिनेट २८ सेकेण्डमा दूरी पार गर्दै उपाधि जितेका हुन् ।
आर्मीकै नरेन्द्र सिंह रावत र मोहनदेव जोशी क्रमशः दोस्रो र तेस्रो भए । रावतले २ घण्टा २२ मिनेट २९ सेकेण्ड र जोशीले २ घण्टा २४ मिनेट ३६ सेकेण्डमा दूरी पार गरेका हुन् ।

हाफ म्याराथनतर्फ बागमती प्रदेशकी सन्तोषी श्रेष्ठ प्रथम भएकी छिन् । उनले एक घण्टा १६ मिनेट ३६ सेकेण्डमा दूरी पार गरिन् ।
भारतको देहरादुनकी अन्जली चौहान दोस्रो भइन् भने बागमतीकै अन्जु खड्का तेस्रो भइन् । चौहानले एक घण्टा २५ मिनेट १५ सेकेण्डमा दूरी पार गर्दा खड्का ले एक घण्टा ३६ मिनेट ४५ सेकेण्ड लगाइन् ।

१० किलोमिटर पुरुषमा त्रिभुवन आर्मी क्लबकै मुकेश पाल र महिलातर्फ नेपाल प्रहरीकी राजपूरा पछाइले उपाधि जितिन् ।
यसपटक आयोजकले प्रतियोगिताको पुरस्कार राशि बढाएको थियो । जसअनुसार म्याराथनको विजेताले एक लाख ५० हजार, उपविजेताले ६० हजार, तेस्रो हुनेले ३० हजार र चौथो हुनेले १५ हजार रुपैयाँ पुरस्कार पाए भने पाँचौंदेखि आठौंस्थानमा आउनेले क्रमसः १०, ८, ७ र ६ हजार रुपैयाँ पुरस्कार पाएका छन् ।

महिला हाफ म्याराथनतर्फ विजेताले ६० हजार, उपविजेताले ३० हजार, तेस्रो हुनेले १५ हजार र चौथो हुनेले १० हजार रुपैयाँ पुरस्कार पाएका छन् । पाँचौंदेखि आठौं स्थानसम्म आउनेले क्रमसः ८ हजार, ७ हजार, ६ हजार र ५ हजार रुपैयाँ पुरस्कार पाएका छन ।पुरुष १० किमी खुलातर्फ विजेताले ३० हजार, उपविजेताले १५ हजार र तेस्रो हुनेले १० हजार रुपैयाँ पाउएका छन् ।

यसैक्रममा म्याराथन प्रतियोगिताको समाचार संकलनमा गएका पत्रकारलाई आयोजकले दुव्र्यवहार गरेका छन । समाचार संकलनका क्रममा फोटा खिचिरहेका नेपालगन्जका पत्रकार रुद्र सुवेदी लगायतमाथि आयोजक मध्येका जिम्मेवार मानिएका सौगात शाह भनिने एक व्यक्तिले समाचार संकलनका क्रममा दुव्र्यवहार गरी समाचार संकलनमा रोक लगाएको पत्रकारहरु बताउँछन ।

समाचार संकलनमा पत्रकारमाथि गरिएको दुव्र्यवहारको अनलाइन पत्रकार संघ नेपालले घोर भत्र्सना गर्दे यस्ता अराजक गतिविधी रोक्न आयोजकलार्य आग्रह गरेको छ ।


सम्बन्धित समाचार